A két üzletember a kecskeméti futball életben tartója. Nehéz feladat hárul rájuk, hiszen régi szindróma, hogy az újoncok az első éves kimagasló szereplés után általában csúnyán visszaesnek, és visszasüppednek a második osztályba. Ennek elkerüléséért dolgozik a Rózsa-Versegi páros, és egyelőre nyerésre állnak. A csapat ősszel nehéz helyzetbe került, még azt is meg kellett lépnie a tulajdonosoknak, hogy a korábban hatalmas népszerűségnek örvendő Tomiszlav Szivicset leváltsák, és a téli átigazolási időszak is azt sugallta, nem hagyják veszni azt, amit eddig felépítettek. Rózsa Pál például nemrégiben azt mondta, ilyen szintű erősítés példátlan a klub történelmében.

A két üzletember 2005-ben szállt be a kecskeméti labdarúgásba. Az első évben a konszolidálás volt a legfőbb cél, ebben az időszakban mintegy 40 millió forinttal segítették a KTE-t. Később nagyobbat álmodtak, és meg is valósították azt, 2008-ban például a nagy esélyes Ferencvárost nagy fölénnyel megelőzve jutottak fel az élvonalba. Az NB I-nek az első évben nagyon pozitív foltjai voltak (5. hely), a kiesés nem igazán fenyegette a klubot.
Igaz, a tulajdonos ezt nem tartotta világraszóló eredménynek:
- Hagyjuk már ezt a biztos bennmaradást! Ez előttem nem volt kérdés egy pillanatig sem - kommentálta a csapat sikereit akkor Rózsa.

Nem ritka egyébként, hogy Rózsa inkább beszél a csapat ügyeiről, kettejük közül ő az, aki többet szerepel a KTE-Ereco kapcsán a médiában, inkább ő nyilatkozik, Versegi János ritkábban szólal meg. Igaz, nemrégiben hosszabban is beszélt a klub helyzetéről a civilnaplo.hu-nak. Versegi, aki egyébként a Vállalkozók Országos Szövetségének Bács-Kiskun megyei elnöke is egyben, a következőket mondta kecskeméti szerepvállalásáról:
- Egy biztos, a mai magyar labdarúgás nem az ésszerűség törvényei alapján működik. Nálam érzelmi alapú az elkötelezettség, és a szenvedély egyértelműen deficitet szül. De úgy gondolom, hogy egy ekkora városnak, mint Kecskemét, szüksége van egy első osztályú gárdára, s jó látni, hogy olyat támogatok, amit sokan szeretnek. Üzleti partnereim közül ki így, ki úgy néz a szerepvállalásomra. Van, aki azt mondja, a Ver-Bautól nem is kérek árat, mert egy top csapatra költi a pénzét. Tehát nagy haszonnal dolgozik. A másik pedig azt nézi, hogy ha mi kapjuk a megbízást, akkor azzal a sportot is támogatják. Tény, nem panaszkodhatom, mert vannak munkáink, de ez elsősorban a cég megbízható, stabil működésének köszönhető. Bíznak bennünk. Kecskeméten egyébként sok minden egy kicsit másképp van. Jobban átlátható a költségvetés, aminek kétharmad része a szponzoroktól érkezik, a cégektől és a várostól, valamint a televíziós és jegybevételektől. Egyharmadát mi adjuk a társammal. Viszont magasabb szintre emelni a focit – külföldi szereplés, nemzetközi hírnév – csak akkor lehet, ha a város megerősödik. A Mercedes és a hozzá tartozó beszállítói kör sok segítséget adhat, hogy az álmaink valósággá váljanak - mondta nemrégiben Versegi.

A KTE jelenleg a magasabb célok helyett a bentmaradásért küzd, immár Csertői Auréllal. Pedig ősszel a bajnokság egyik szenzációját jelenthette volna, ha a híres német szakember, Werner Lorant ül le a csapat kispadjára. Egyeztetések folytak is, megállapodás nem született, csak egy közlemény:
- A KTE Labdarúgó Kft. tulajdonosai hálásak azért, hogy Werner Lorant időt és fáradtságot nem kímélve Kecskemétre utazott és megismerhették őt. A nemzetközi hírű német szaktekintély nagy hatással volt a tulajdonosokra, mentalitása, elhivatottsága, a labdarúgás iránti alázata megmutatta a kecskeméti vezetőknek, hogy hová is kellene eljutni az elkövetkezendő években, s hogy mit jelent a valódi profizmus.

Végül Csertői Auréllal állapodtak meg, akivel máris ért el biztató eredményeket az együttes, ha így folytatja a Kecskemét, akkor megkapaszkodik az élvonalban.

A Rózsa-Versegi kettős egyik nagy erénye, hogy remek kapcsolatot épített ki a városvezetéssel, amely így áldoz is a csapatra.
- A város támogatásáért cserébe azt vállaltuk, hogy 2010-ig feljuttatjuk a csapatot az NB I-be – mondta ennek zálogjáról és a beváltott ígéret hatásairól Rózsa. Zombor Gábor polgármester úgy fogalmazott, szerinte a labdarúgás támogatása az egyik legjobb városmarketing. A polgármester elmondta: miután látták, hogy tulajdonosok szándéka a csapat támogatását illetően komoly, ezért vállalta a város, hogy pénzzel, ingyenes létesítményhasználattal, valamint azok karbantartásával támogatja a focicsapot. Ez az összeg az elmondása szerint éves szinten majdnem százmillió forint.

Ezekből a számadatokból is kikövetkeztethető, hogy a Rózsa-Versegi kettős százmillió forintot meghaladó összeget költ évente ilyen-olyan formában a helyi futballra. És hogy miből?

A 2006-ban az Év üzletemberének választott Rózsa Pál a Bertrans Zrt. vezérigazgatója. A fuvarozási és szállítmányozási cég 1989-ben alakult. A 100%-ban magyar tulajdonú vállalkozás 2002-re a térség legnagyobb komplex logisztikai szolgáltatójává vált. Három évvel később már több mint négy milliárd forint volt az árbevétele. A Bertrans ma már egy cégcsoport, a Zrt.-n kívül tagja a Bertrans Sped Kft., amely a nemzetközi szállítmányozási tevékenységet végzi, mintegy 1 milliárdos árbevétellel, valamint a Bertrans Vámudvar Kft.
Versegi János, 2001 óta a Vállalkozók Országos Szövetségének megyei elnöke, 1996-tól a Ver-Bau Építőipari és Szolgáltató Kft. tulajdonosa. A cég az ipari padlók és térburkolatok kivitelezésére specializálódott, 2006 óta Romániában is jelen van.

A futballban való szerepvállalás kezdeteiről így beszélt Versegi: „A klub mostani főtulajdonosa, Rózsa Pál barátom beszélt rá arra, hogy szálljak be a labdarúgásba.” - az üzletember korábban arról is beszélt, úgy véli, hogy a magyar futball nem kap elég segítséget a tőkeerős üzletemberektől: „Úgy gondolom, hogy többen is támogatnák a labdarúgást, ha megtehetnék. Nos, én az az ember vagyok, aki a kötődése mellett megteheti azt, hogy valamennyi pénzt erre költsön el. Egyébként meg az egész csak hobbi. Kétségtelenül kevés az olyan ember a labdarúgás körül, aki önzetlenül ad. Sokkal többen szeretnének meggazdagodni – pontosabban –, minél gyorsabban elvenni azt a pénzt, amit mi jó szándékkal betettünk.”
A Kecskemét hosszú távú eredményei még nem ismertek, egy valamit azonban már nem lehet elvenni a párostól: sporttörténeti tettet hajtottak végre, hiszen a Kecskemétnek még soha nem volt első osztályú labdarúgó csapata korábban.

A bejegyzés trackback címe:

https://mfoci.blog.hu/api/trackback/id/tr181910358

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása